Psí tlapky na rozpáleném asfaltu: Jak je ochránit?

Letní teploty mohou být pro nás příjemným zážitkem, ale pro naše čtyřnohé přátele mohou znamenat nepříjemný problém. Jedním z nejčastějších problémů, kterým jsou psi v horkém počasí vystaveni, jsou rozpálené povrchy, zejména asfalt. Tlapky psa jsou citlivé a náchylné na popáleniny a poškození na rozpáleném povrchu, a proto je důležité chránit je a pečovat o ně.

OBSAH

Vyhněte se horkým povrchům

Prvním a nejdůležitějším opatřením je vyhnout se chůzi po rozpáleném asfaltu nebo jiném horkém povrchu vůbec. Pokud máte možnost, vybírejte procházky na trávě, v parcích nebo jiných místech s měkkým a chladivým povrchem. Věnujte pozornost i teplotě vzduchu, protože asfalt může být horký i při mírnějších teplotách.

Procházky v ranních a večerních hodinách

Během letních dní, kdy jsou nejvyšší teploty, se vyhněte procházkám uprostřed dne, kdy je asfalt nejvíce rozpálený. Místo toho plánujte procházky brzy ráno nebo pozdě večer, kdy je teplota nižší a povrchy jsou chladnější.

Chladicí oblečení pro psy

Existuje speciální chladicí oblečení, které můžete svému psovi nasadit, aby chránilo jeho tlapky před horkým povrchem. Tyto oblečky využívají chladicí technologie a pomáhají udržovat tělesnou teplotu psa na příjemnější úrovni. Můžete zvážit pořízení chladicích ponožek nebo botiček, které poskytnou tlapkám další ochranu.

Balzám na tlapky

Existují speciální balzámy a krémy určené k ochraně psích tlapek. Tyto produkty vytvářejí ochranný film na tlapkách a pomáhají minimalizovat riziko popálenin a podráždění. Před procházkou na horkém povrchu naneste balzám na tlapky vašeho psa a poté jej důkladně omyjte, jakmile se vrátíte domů.

Krátké procházky

Pokud je nutné projít přes horký povrch, snažte se co nejvíce zkrátit dobu, po kterou bude váš pes vystaven vysokým teplotám. Zaměřte se na krátké procházky a vyhněte se dlouhým a vyčerpávajícím túrám na rozpáleném asfaltu.

Sprej na chlazení tlapek

Někteří výrobci nabízejí spreje nebo ubrousky s chladivým účinkem, které lze použít na tlapky psa. Tyto produkty mohou poskytnout okamžitou úlevu a ochranu před rozpáleným povrchem.

Pozornost k potřebám vašeho psa

Sledujte chování svého psa během procházek. Pokud vidíte, že se vyhýbá určitým povrchům nebo působí neklidně, může to být známka nepohodlí. Respektujte jeho signály a reagujte adekvátně. Pečování o psí tlapky v horkém počasí je nezbytné pro zachování jejich zdraví a pohody. Vyhněte se chůzi po rozpáleném asfaltu, vybírejte procházky v chladnějších hodinách a používejte chladicí oblečení nebo balzámy k ochraně tlapek.

Kde koupit kvalitní potřeby pro psy?

Velký výběr kvalitních potřeb pro psy za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Alza.cz. Na potřeby pro psy bývají akce a slevy také na Lekarna.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz
Zdroj: https://www.humanesociety.org/

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0