Jak vybrat správný obleček pro psa

Oblečení pro psy se stává stále populárnější. Ať už jde o módní doplněk nebo praktický prostředek k ochraně našich čtyřnohých přátel před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Pokud jste se rozhodli svému pejskovi pořídit obleček, je důležité zvolit správný model, který bude pohodlný a bezpečný. Podívejte se na to, jak obleček pro psy vybrat.

OBSAH

Velikost a tvar těla psa

Před nákupem oblečku je nezbytné znát velikost a tvar těla psa. Různé rasy mají odlišné proporce, takže není vhodné používat univerzální velikosti. Změřte délku od krku po ocas a obvod hrudníku. Tyto údaje vám pomohou vybrat obleček, který bude sedět pohodlně a nebude omezovat psa v pohybu.

Materiál oblečku

Kvalita materiálu je klíčovým faktorem pro pohodlí psa. Zvolte obleček vyrobený z prodyšného a měkkého materiálu, který nebude dráždit nebo tlačit na kůži. V zimních měsících hledejte tepelně izolační materiály, zatímco v létě vybírejte oblečky s UV ochranou. Velký výběr oblečků najdete na Superzoo.cz.

Účel oblečku

Zvažte, pro jaký účel bude obleček sloužit. Pokud jde o ochranu proti dešti a studenému počasí, měl by být obleček voděodolný a izolační. Pro ochranu před špínou a bahnem je vhodný obleček, který pokrývá hlavně hřbet a břicho psa. Naopak jako módní doplněk, například na společenské události, zvolte obleček s estetickými prvky.

Bezpečnost

Zajistěte, aby obleček neomezil pohyb psa a nebyl příliš těsný. Pes by měl mít dostatek volnosti, aby mohl normálně dýchat, běhat a hrát si. Dále sledujte, aby obleček nebránil pejskovi ve výhledu, a nepoužívejte oblečky, které mají malé součástky, které by pes mohl sníst.

Snadné nasazování a sundávání

Většina psů nemá ráda, když jim majitel něco obléká nebo svléká. Vyberte obleček s jednoduchým mechanismem zapínání, jako jsou suché zipy, knoflíky nebo háčky. To usnadní proces oblékání.

Údržba oblečku

Obleček pro psa je třeba pravidelně prát. Zvolte takový materiál, který lze snadno vyprat nebo vyčistit. Pokud je to možné, přečtěte si návod na etiketě, jak se o obleček starat, abyste zajistili jeho dlouhou životnost. Pokud si nejste jisti, konzultujte výběr oblečku s odborníkem nebo zkuste obleček vyzkoušet.

Kde koupit kvalitní potřeby pro psy?

Velký výběr kvalitních potřeb pro psy za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Alza.cz. Na krmiva bývají akce a slevy také na Lekarna.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0