Jak zchladit přehřátého psa?

Psi mají omezené schopnosti termoregulace, a proto jsou náchylnější k přehřátí než lidé. V horkém počasí nebo při náročné fyzické aktivitě se může pes snadno přehřát a to může být pro psa nebezpečné. Jak zchladit přehřátého psa?

OBSAH

Najděte stín

Pokud si všimnete, že váš pes je přehřátý, ihned ho přesuňte do stínu nebo do chladného prostředí, kde bude chráněn před slunečními paprsky a teplem. Místnost s klimatizací nebo stín pod stromy jsou ideální volbou.

Dejte psovi dostatek vody

Zajistěte, aby měl váš pes neustálý přístup k čisté a chladné vodě. Pokud pes není schopen sám pít, zkuste mu pomocí stříkačky nebo malého hrníčku pomalu podávat vodu do úst, aby se předešlo případnému udušení.

Ochlazujte břicho

Pokud máte k dispozici studenou vodu nebo lehký vlhký hadřík, přiložte ho na břicho a hrudník psa. Tímto způsobem můžete snížit jeho tělesnou teplotu.

Mokré ručníky

Namočte ručníky do studené vody a položte je na polštářky tlap vašeho psa. Tlapky jsou citlivé a ochlazování může pomoci snížit teplotu těla.

Nekrmte přehřátého psa

Pokud je váš pes přehřátý, nenuťte ho k jídlu, dokud se nesníží jeho tělesná teplota. Snaha jíst může způsobit další zvýšení teploty a zhoršit situaci.

Vyhledejte veterinářskou péči

Pokud se teplota nezačne snižovat nebo se stav psa zhoršuje, vyhledejte okamžitě veterinární péči. Přehřátí je vážný stav, který vyžaduje odborné lékařské ošetření.

Prevence je nejlepší léčba

Zabraňte přehřátí tím, že budete pečlivě sledovat psa během horkých dnů a omezíte jeho fyzickou aktivitu, když je velké horko. Zajistěte mu stín, dostatek čerstvé vody a nikdy ho nechte samotného v zaparkovaném autě.

Kde koupit kvalitní krmivo pro psy?

Velký výběr kvalitních krmiv pro psy za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Alza.cz. Na krmiva bývají akce a slevy také na Lekarna.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0