Jak se zbavit línání psa

Línání u psů je přirozený proces, během kterého se pes zbavuje staré srsti a nahrazuje ji novou. Mnoho majitelů období línání nemá rádo, protože pes za sebou zanechává spoustu chlupů. Je několik způsobů, jak línání minimalizovat a snížit množství vypadlých chlupů. Podívejte se, jak na to.

OBSAH

Pravidelné kartáčování

Pravidelné a důkladné kartáčování je základem péče o srst vašeho psa, zejména během období línání. Vyberte si kartáč, který je vhodný pro typ srsti vašeho psa (krátká, dlouhá, vlnitá atd.) a pravidelně ho češte. Kartáčování odstraní volné chlupy a pomůže minimalizovat línání.

Vlhké utírání

Pokud má pes krátkou srst, můžete ji utírat vlhkou houbičkou nebo vlhkou rukavicí. Přejíždějte po srsti psa. . To pomůže sbírat volné chlupy a snížit jejich rozptyl po domě.

Koupání a ošetření kondicionérem

Pravidelné koupání vašeho psa a použití kondicionéru na srst může pomoci odstranit volné chlupy a udržet srst ve zdravém stavu. Doporučuje se používat šampony a kondicionéry určené speciálně pro psy.

Speciální línací nástavce

Existují speciální línací nástavce na kartáče, které jsou navrženy tak, aby usnadnily odstraňování vypadlých chlupů. Tyto nástavce jsou vhodné zejména pro psy s dlouhou srstí.

Dodržujte zdravou stravu

Zdravá strava má vliv na stav srsti psa. Vyberte kvalitní krmivo s vyváženými živinami, které podpoří zdravou srst a sníží nadměrné línání.

Prostředky proti línání

Na trhu jsou dostupné různé prostředky proti línání, jako jsou doplňky stravy nebo speciální pamlsky. Před použitím se poraďte s veterinářem.

Redukce stresu

Stres může ovlivnit srst vašeho psa a způsobit nadměrné línání. Snažte se minimalizovat stresové situace a poskytněte svému psovi dostatek pozornosti a pohodlí.

Pravidelné návštěvy u veterináře

Pravidelné návštěvy veterináře jsou klíčové pro udržení zdravé srsti vašeho psa. Veterinář vám může poskytnout cenné rady ohledně péče o srst a diagnostikovat případné zdravotní problémy, které by mohly ovlivňovat línání.

Kde koupit kvalitní krmivo pro psy?

Velký výběr kvalitních krmiv pro psy za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Alza.cz. Na krmiva bývají akce a slevy také na Lekarna.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0