Jak pečovat o psí tlapky

Tlapky jsou pro psy stejně důležité jako pro nás naše nohy. Jsou náchylné k různým problémům, a proto je důležité věnovat jim náležitou péči. Péče o psí tlapky pomůže zajistit, že váš mazlíček bude mít zdravé tlapky, což mu umožní volně a pohodlně se pohybovat. Podívejte se na to, jak pečovat o psí tlapky.

OBSAH

Pravidelně kontrolujte tlapky

Pravidelně kontrolujte tlapky, abyste zjistili případné odřeniny, škrábance, trhliny nebo podráždění. Zkontrolujte i polštářky a prostor mezi polštářky, kde se mohou ukrývat drobné nečistoty nebo cizí předměty.

Udržujte tlapky čisté

Pokud váš pes často pobývá venku, může domů do bytu či domu přinášet různé nečistoty a bakterie. Po procházce nebo pobytu venku umyjte tlapky jemným mýdlem a teplou vodou, nebo je utřete vlhkým hadříkem.

Stříhejte drápky

Pravidelně stříhejte drápky vašeho psa, zejména pokud si je váš pes nekrátí přirozeně. Dlouhé drápky mohou způsobit nepohodlí a bolest při chůzi a mohou se snadno zlomit, což může být velmi bolestivé.

Používejte ochranné vosky nebo balzámy

Pokud váš pes často pobývá venku, zvažte použití speciálních ochranných vosků nebo balzámů, kterými natřete tlapky. Tyto přípravky vytvářejí ochrannou vrstvu a chrání tlapky před nepříznivými podmínkami, jako jsou hrubé povrchy nebo chladné počasí.

Vyhněte se horkým povrchům

V létě se vyhýbejte chůzi po horkém povrchu (horké chodníky nebo asfalt). Tyto povrchy mohou pejska pálit tlapky a způsobit popáleniny. Raději běžte po trávě nebo po jiném měkkém chladnějším povrchu.

Ochranné boty pro psy

Pokud vašemu psovi nevyhovuje nošení ponožek, můžete zkusit ochranné boty pro psy. Tyto botičky poskytují ochranu před ostrými předměty, horkými povrchy nebo chladem a jsou vhodné pro psy, kteří mají citlivé tlapky.

Dejte pozor na alergie a podráždění

Pokud si všimnete, že váš pes má zarudlé nebo podrážděné tlapky, může to být způsobeno alergií nebo podrážděním z určitého prostředí. V takovém případě navštivte veterináře, aby zjistil příčinu a doporučil vhodnou léčbu.

Kde koupit kvalitní potřeby pro psy?

Velký výběr kvalitních potřeb pro psy za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Alza.cz. Na potřeby pro psy bývají akce a slevy také na Lekarna.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0