Jak chovat psa na zahradě?

Zahrada může být pro psa skvělým místem na hrátky a radost ze života. Pokud máte tu možnost, že váš pes může trávit čas venku na zahradě, je důležité zajistit, aby zde měl bezpečné a pohodlné prostředí. Podívejte se na to, jak chovat psa na zahradě.

OBSAH

Zabezpečení zahrady

Jednou z nejdůležitějších věcí je zajistit bezpečnost zahrady. Ujistěte se, že plot je dostatečně vysoký a pevný, aby pes nemohl utéct. Zkontrolujte, jestli plot nemá žádné mezery, skuliny nebo praskliny, kterými by pes mohl prolézt. Dále můžete využít chytrých a moderních technologií, aby pes nemohl utéct ven.

Ochrana před horkem a chladem

Pokud pejsek tráví hodně času venku, je důležité zajistit mu ochranu před extrémními teplotami. V horkých letních dnech mu poskytněte stinné místo, kde se může schovat před sluncem, a dostatek pitné vody. V chladnějším počasí můžete umístit do zahrady izolovanou budku, nebo zajistit, aby mohl vstoupit do domu, kdykoliv bude chtít.

Hračky a stimulace

Zahrada by měla být pro vašeho psa místem, kde se může bavit, hrát si a běhat. Dejte na zahradu různé hračky, které podporují pohyb a stimulují jeho mysl – například hračky na žvýkání, míčky a interaktivní hračky. Velký výběr hraček najdete na Superzoo.cz.

Péče o srst a zdraví

I když váš pes tráví čas venku na zahradě, stále potřebuje pravidelnou péči o srst a zdraví. Pravidelně ho češte a udržujte srst v dobrém stavu. Věnujte pozornost stavu jeho tlapek, stříhejte mu drápky, aby se nezasekávaly. Pravidelně navštěvujte veterináře a dbejte na očkování a odčervení vašeho psa.

Sociální interakce

Pokud máte více psů, nebo váš pes tráví čas na zahradě s jinými psy, zajistěte, aby mezi nimi docházelo ke zdravé sociální interakci. Dbejte na to, aby psi spolu neagresivně vycházeli a nevznikaly žádné konflikty. Sociální interakce je důležitá pro dobré psychické zdraví vašeho psa.

Pravidelné procházky a trénink

I když váš pes tráví čas na zahradě, stále je důležité pravidelně ho venčit a umožnit mu kontakt s okolním světem. Procházky jsou nutné pro fyzickou kondici psa, ale také mu umožňují poznávat nové vůně a podněty, což je důležité pro jeho duševní pohodu. Pokud to jde, trénujte s ním i na zahradě, aby se učil nové povely a posiloval mentální schopnosti.

Kde koupit kvalitní krmivo pro psy?

Velký výběr kvalitních krmiv pro psy za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Alza.cz. Na krmiva bývají akce a slevy také na Lekarna.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0