Vše, co potřebujete vědět o čipování a tetování psů

Dvě metody, které slouží k identifikaci psa, jsou čipování a tetování. Tyto metody umožňují snadnější nalezení a identifikaci vašeho psa v případě, že se ztratí nebo uteče. V tomto článku si najdete vše, co potřebujete vědět o čipování a tetování psů.

OBSAH

Čipování psů

Čipování je moderní a efektivní způsob identifikace psa. Jedná se o neinvazivní proceduru, kdy veterinář pomocí speciální stříkačky vloží malý mikročip pod kůži na zátylku psa. Mikročip obsahuje jedinečné identifikační číslo, které je zapsáno v mezinárodní databázi. Toto číslo je při skenování čtečkou jednoduše načteno a majitel psa může být snadno identifikován.

Výhody čipování psů

  • Jednoznačná identifikace: Mikročip poskytuje jedinečný a nezměnitelný identifikační kód, který je přiřazen k vašemu psu. To zajišťuje, že váš pes může být snadno a přesně identifikován.
  • Bezpečnost: Čipování je bezbolestný zákrok, který zaručuje, že čip je pevně uložen pod kůží a nehrozí, že by se ztratil nebo byl snadno odstraněn.
  • Celosvětová sledovatelnost: Mezinárodní databáze umožňuje, aby byl pes identifikován nejenom v České republice, ale i v zahraničí. To je zvláště užitečné při cestování nebo v případě, že by pes nějakým způsobem zmizel a dostal se do jiné země.

Tetování psů

Tetování bylo v minulosti jedním z nejběžnějších způsobů identifikace psů. Tetování se provádí pomocí speciálního pera a inkoustu, který se aplikuje na ucho nebo břicho psa. Na rozdíl od čipování však tetování neobsahuje jedinečné identifikační číslo, ale často zahrnuje sérii čísel a písmen, které reprezentují určité informace o psovi.

Výhody tetování psů

  • Trvalá identifikace: Pokud je tetování provedeno správně, zůstane na těle psa trvale a nemění se. To znamená, že i po letech je váš pes stále identifikovatelný.
  • Nízké náklady: Tetování může být cenově výhodnější než čipování.

Nevýhody tetování psů

  • Čitelnost: Tetování může s časem ztrácet čitelnost nebo se rozostřit, což může ztížit identifikaci psa.
  • Omezená sledovatelnost: Na rozdíl od čipu není tetování záznamem v mezinárodní databázi a neumožňuje sledovat psa globálně.

Kombinace čipování a tetování

Někteří majitelé psů volí kombinaci čipování a tetování pro větší jistotu, že bude jejich pes co nejlépe identifikovatelný. Tímto způsobem lze minimalizovat riziko nečitelnosti tetování a zároveň využít výhod jedinečného identifikačního čísla z čipu. V České republice je povinné čipování psů, což přispívá k jejich bezpečnosti a ochraně. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro čipování, tetování nebo kombinaci obou metod, je důležité zajistit, že jsou informace o vašem psovi aktuální a aktualizované v mezinárodní databázi. Tímto způsobem máte větší šanci na rychlé nalezení a bezpečný návrat vašeho psa v případě, že by se ztratil nebo utekl.

Kde koupit kvalitní krmivo pro psy?

Velký výběr kvalitních krmiv pro psy za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Alza.cz. Na krmiva bývají akce a slevy také na Lekarna.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0