Víte, proč psi žerou trávu?

Určitě jste si všimli, že psi občas rádi žerou trávu. Pro mnohé majitele psů může být toto zvláštní chování záhadou. Proč by psi, kterým dáváme kvalitní krmivo, žerou trávu a není to nějak nebezpečné pro jejich zdraví?

OBSAH

4 důvody, proč psi žerou trávu

Důvody, proč psi žerou trávu, mohou být různorodé, a některé z nich se mohou zdát překvapivé.

  1. Instinktivní chování: Za prvé, je důležité si uvědomit, že psi jako domácí zvířata jsou potomky vlků, kteří žijí v divočině a mají jiné potravinové zvyklosti než lidé. V přírodě se vlci živí nejen masem, ale i rostlinami. Trávu mohou jíst jako součást svého přirozeného stravování, například pro přísun vlákniny nebo získání potřebných minerálů.
  2. Vyvolání zvracení: Jedním z nejběžnějších důvodů, proč psi žerou trávu, je pokus o vyvolání zvracení. Pokud má pes problémy s trávením nebo mu není úplně dobře, mohou jíst trávu, aby si vyčistili žaludek. Po požití trávy se mohou poté snadněji zbavit nepříjemných nebo nepoživatelných látek. Tento jev je obzvláště patrný u štěňat, která mohou být více náchylná než dospělí psi.
  3. Nedostatek vlákniny v stravě: Vitální složkou zdravé stravy psa je vláknina, která pomáhá udržovat trávicí systém v kondici. Pokud v psí stravě není dostatek vlákniny, pes může vyhledávat alternativní zdroje, a tráva je jedním z nich.
  4. Nuda nebo stres: Pokud se pes cítí osaměle nebo má nedostatek stimulace, může žvýkat trávu jako na způsob, jak zmírnit své pocity.

Občasné žvýkání trávy

Občasné žvýkání trávy nemusí být pro psa nebezpečné. Většinou je toto chování normální a nevyžaduje žádnou speciální péči. Nicméně, pokud si všimnete, že váš pes žere trávu velmi často a následně má problémy s trávením nebo zvracením, měli byste se poradit s veterinářem, který by měl vyloučit možnost zdravotních potíží.

Vyvážená a kvalitní strava

Můžeme se zaměřit na poskytnutí vyvážené a bohaté stravy s dostatečným obsahem vlákniny. Dále je důležité zajistit, aby měl pes dostatek fyzické aktivity a psychické stimulace, aby nedocházelo k pocitům stresu nebo nudy. Přestože některé důvody, proč psi žerou trávu, mohou vypadat záhadně, toto chování nemusí být nutně známkou problému. Pamatujte, že každý pes je jedinečný a co platí pro jednoho, nemusí platit pro druhého. Pokud jsi nejste jisti nebo je váš pes často nemocný, je nejlepší se poradit s odborníkem.

Kde koupit kvalitní krmivo pro psy?

Velký výběr kvalitních krmiv pro psy za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Alza.cz. Na krmiva bývají akce a slevy také na Lekarna.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz
Zdroj: https://www.webmd.com/

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0