Pes, který naučil lidi žít (recenze knihy)

Kniha Gump – Pes, který naučil lidi žít, zaujme děti, dospělé a zejména chytne za srdce chovatele psů a všechny, kteří mají pejsky rádi. Autor Filip Rožek ukazuje čtenáři psí svět očima toulavého pejska Gumpa. Filip Rožek se dlouhodobě věnuje pomoci psům bez domova a organizuje dobročinné akce na jejich záchranu, má bohaté zkušenosti, které promítá do příběhu. Jeho styl psaní je uvolněný a pravdivý. Příběh Gumpa je plný dobrodružství, naděje a ukazuje strasti, které pejsek prožívá.

Autor čtenáře seznamuje s různými lidmi, které Gump na své cestě potkává. V knize je velmi dobře popsáno, jak se lidé k pejskovi chovají a nevyhýbá se ani negativní zkušenosti. Ukazuje, že ne každý je ochoten podat pomocnou ruku, a to často vede k bolesti a utrpení nevinných zvířat. Gump doufá, že se najde někdo, kdo mu poskytne láskyplný domov.

Styl vyprávění je prostý, ale emotivní, a umožňuje také mladším čtenářům, aby příběh dobře pochopili a prožili. Avšak kniha není jen pro děti. Možná, že je určena právě pro dospělé, kteří ji dokáží ještě lépe pochopit a procítit. Je plná emocí a okamžiků.

Pokud máte doma čtyřnohého přítele, tato kniha nám ještě více ukáže, jak nás pejsek bezmezně dokáže milovat. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi od Weroniky Gray a na závěr najdeme fotografie psů a lidí, kteří byli inspirací pro samotný příběh.

SKVĚLÝ DÁREK PRO MILOVNÍKY PSŮ. KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Foxickovo.cz

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0