Jak udržet kočku v čistotě

Kočky jsou obecně velmi čistotná zvířata, která se ráda starají o svou srst a tlapky. Pokud jim poskytneme vhodné podmínky, budou se samy o sebe postarat a naše domácnost bude v čistotě.

OBSAH

Kočičí záchod

Nejdůležitějším aspektem je samozřejmě kočičí záchod. Měl by být umístěn v klidné části bytu nebo domu, kam kočka nebude mít přístup k jiným zvířatům nebo lidem. Záchod by měl být dostatečně velký, aby se do něj kočka mohla pohodlně posadit, a měl by mít dostatečně vysokou okraj, aby se do něj kočka nemohla vykulit.

Podestýlka

Druh podestýlky je věcí osobní preference. Některé kočky preferují písek, jiné hobliny nebo granulky. Podestýlka by měla být měkká a savá, aby kočka mohla pohodlně vykonat svou potřebu.

Údržba kočičího záchodu

Záchod by měl být pravidelně čištěn, aby se v něm nehromadil zápach. Denně by se měly odstranit zbytky trusu a vlhké podestýlky. Celou podestýlku je třeba vyměnit jednou za 10 až 14 dní.

Čištění srsti

Kočky se samy o sebe pravidelně olizují, aby se zbavily nečistot a odumřelé srsti. Pokud však kočka líná, je třeba ji občas vyčesat, aby se zabránilo jejímu zamoření po bytě.

Oči, uši a zuby

Oči a uši kočky by se měly pravidelně kontrolovat a čistit. Pokud se v nich objeví nečistoty nebo zánět, je třeba vyhledat veterináře.

Koupele

Kočky se obvykle koupou samy, pokud je to nutné. Pokud však vaše kočka potřebuje koupel, použijte speciální šampon pro kočky. Koupel by měla být co nejkratší, aby se kočka zbytečně nevystresovala.

Závěr

Pokud se budete o svou kočku pravidelně starat, bude čistá a zdravá. A to je přece to, co chceme, aby naše mazlíčky byly.

Kde koupit kvalitní krmivo pro kočky?

Velký výběr kvalitních krmiv pro kočky za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Alza.cz. Na krmiva bývají akce a slevy také na Lekarna.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0