Jak pečovat o králíka

Králíci jsou stále oblíbenějšími domácími mazlíčky. Jsou to společenská a hravá zvířata, která mohou být skvělými společníky pro děti i dospělé. Pokud se však rozhodnete pro chov králíka, je důležité, abyste se o něj dokázali řádně postarat.

OBSAH

Bydlení

Králík potřebuje dostatečně velké bydlení, kde se bude moci volně pohybovat. Ideální je klec o rozměrech alespoň 120 x 60 x 50 cm. Klec by měla být vybavena bidýlkem, miskou na krmivo, napáječkou a toaletou. Do klece můžete také umístit hračky, aby se králík zabavil.

Klec by měla být umístěna na klidném místě, kde králíka nebudou rušit další zvířata nebo lidé. Klec by měla být také dostatečně chráněna před průvanem a tepelnými výkyvy.

Krmení

Základem krmení králíka je seno. Seno je důležité pro správné fungování zažívacího traktu králíka. Králík by měl mít seno k dispozici neustále. Dále můžete králíkovi dávat granule, zeleninu a ovoce.

Granule by měly být bezobilné a obsahovat dostatek vlákniny. Zeleninu a ovoce králíkovi dávejte v omezeném množství, abyste předešli nadýmání.

Péče o srst

Délka srsti králíka závisí na jeho plemeni. Kratkosrsté králíky stačí občas přečesat. Dlouhosrsté králíky je potřeba pravidelně vyčesávat, aby se jim srst nezacuchala.

Socializace

Králíci jsou společenská zvířata, která potřebují pravidelný kontakt s člověkem. Hledejte si čas na to, abyste se se svým králíkem mazlili, hráli si s ním a učili ho základní povely.

Zdraví

Králíci jsou náchylní k určitým zdravotním problémům, jako jsou zubní problémy, kokcidióza a ušní svrab. Proto je důležité pravidelně navštěvovat veterináře, abyste svého králíka nechali prohlédnout a včas odhalili případné zdravotní problémy.

Další tipy, jak pečovat o králíka

  • Králíkům se doporučuje očkování proti myxomatóze a králičímu moru.
  • Králíci potřebují dostatek pohybu. Ideální je, pokud je můžete pravidelně pouštět z klece, aby se proběhli.
  • Králíci jsou velmi čistotná zvířata. Klec byste měli čistit alespoň jednou denně.

Pokud máte jakékoli otázky ohledně péče o králíka, neváhejte se poradit s veterinářem nebo zkušeným chovatelem.

Závěr

Péče o králíka vyžaduje určitý čas a úsilí. Pokud jste však na chov králíka připraveni, může se stát vaším věrným a milujícím společníkem.

Kde koupit kvalitní potřeby pro králíky?

Velký výběr kvalitních krmiv pro psy za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Petcenter.cz.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0