Jak naučit papouška mluvit

Papoušci jsou známí svou schopností napodobovat lidský jazyk. Mohou se naučit mluvit celé věty, písně a dokonce i zvuky z okolního světa. Pokud chcete naučit svého papouška mluvit, je důležité být trpělivý a vytrvalý.

OBSAH

Začněte včas

Papoušci jsou nejnáchylnější k učení se mluvit v mladém věku, ale mohou se naučit mluvit i v dospělosti. Pokud máte možnost, je nejlepší pořídit si papouška, který je ještě mládě. Mladí papoušci jsou obvykle více zvídaví a ochotní se učit nové věci.

Vyberte si správný druh papouška

Některé druhy papoušků jsou známější svou schopností mluvit než jiné. Mezi dobré mluvčí patří žako, amazonští papoušci, ara a aratinga. Žako jsou obecně považováni za nejlepší mluvčí papoušků. Mohou se naučit mluvit až 200 slov a vět. Amazonští papoušci se také mohou naučit mluvit mnoho slov a vět. Ara jsou známí svými hlasitými zvuky a mohou se naučit mluvit jednoduché slova a věty. Aratinga je menší papoušek, který se může naučit mluvit několik slov a vět.

Vytvořte pro papouška podnětné prostředí

Papoušci se učí mluvit tím, že napodobují lidi kolem sebe. Mluvte tedy se svým papouškem pravidelně a hlasitě. Čtěte mu knihy, zpívejte mu písně a mluvte s ním o svém dni. Můžete mu také pouštět nahrávky lidského jazyka.

Buďte trpěliví a vytrvalí

Může trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců, než se váš papoušek naučí mluvit. Neztrácejte však naději. Pokud budete pravidelně trénovat, váš papoušek se nakonec naučí mluvit.

Jak naučit papouška mluvit

  • Opakujte slova nebo věty, které chcete, aby váš papoušek naučil, s jasným a pomalým hlasem. Papoušci jsou schopni slyšet zvuky, které jsou mimo rozsah lidského sluchu. Proto je důležité mluvit srozumitelně a pomalu.
  • Udržujte oční kontakt se svým papouškem, když s ním mluvíte. To mu pomůže soustředit se na to, co říkáte.
  • Vyměňte si předměty nebo pamlsky za slovo nebo větu, kterou chcete, aby váš papoušek řekl. To mu pomůže spojit slovo nebo větu s pozitivním zážitkem.
  • Pochvalte svého papouška, když řekne slovo nebo větu správně. To mu pomůže cítit se dobře, když se učí.

Pokud se budete řídit těmito tipy, můžete svého papouška naučit mluvit. To bude pro vás i vašeho papouška zábavný a obohacující zážitek.

Další tipy, které vám mohou pomoci

  • Vyberte si slova a věty, které jsou pro vašeho papouška zajímavé. Pokud se bude nudit, nebude se snažit je naučit.
  • Buďte kreativní. Vymýšlejte nové způsoby, jak svého papouška zaujmout. Můžete mu například zpívat písně, říkat vtipy nebo vyprávět příběhy.
  • Buďte trpěliví. Učení se mluvit vyžaduje čas a úsilí. Nečekejte, že se váš papoušek naučí mluvit přes noc.

Pokud budete postupovat podle těchto tipů, můžete svého papouška naučit mluvit.

Kde koupit potřeby pro papoušky?

Velký výběr kvalitních potřeb pro papoušky za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Petcenter.cz.

Přeji vám spokojeného papouška. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0