10 nejpopulárnějších druhů papoušků pro domácí chov

Papoušci jsou oblíbení domácí mazlíčci pro svou inteligenci, schopnost mluvit a hravost. Existuje mnoho různých druhů papoušků, z nichž každý má své vlastní jedinečné vlastnosti.

OBSAH

10 nejoblíbenějších papoušků pro domácí chov

Zde je seznam 10 nejpopulárnějších druhů papoušků pro domácí chov:

 1. Andulka: Andulky jsou malí, barevní papoušci pocházející z Austrálie. Jsou známí svou snadnou ochočitelností a hravostí. Andulky jsou také poměrně nenáročné na péči a jsou ideální pro začínající chovatele.
 2. Korela chocholatá: Korely jsou středně velcí papoušci pocházející z Austrálie. Jsou známí svou společenskou povahou a schopností mluvit. Korely jsou také poměrně nenáročné na péči a jsou vhodným mazlíčkem pro rodiny s dětmi.
 3. Agapornis: Agapornisové jsou malí, barevní papoušci pocházející z Afriky. Jsou známí svou láskyplnou povahou a schopností vytvářet si páry na celý život. Agapornisové jsou také poměrně nenároční na péči, ale je třeba je chovat v páru nebo ve skupině.
 4. Rosela pestrá: Rosely jsou středně velcí papoušci pocházející z Austrálie. Jsou známí svou chytrostí a schopností mluvit. Rosely jsou také poměrně hlučné a vyžadují dostatek prostoru.
 5. Amazoňané: Amazoňané jsou středně velcí až velcí papoušci pocházející z Ameriky. Jsou známí svou inteligencí a schopností mluvit. Amazoňani jsou také poměrně nároční na péči a vyžadují dostatek prostoru.
 6. Alexandr malý: Aleksandři jsou velcí papoušci pocházející z Afriky. Jsou známí svou inteligencí a schopností mluvit. Alexandrové jsou také poměrně nároční na péči a vyžadují dostatek prostoru.
 7. Ara: Araové jsou velcí papoušci pocházející z Ameriky. Jsou známí svou inteligencí, schopností mluvit a hlasitostí. Araové jsou také poměrně nároční na péči a vyžadují dostatek prostoru.
 8. Kakadu: Kakaduové jsou středně velcí až velcí papoušci pocházející z Austrálie a Oceánie. Jsou známí svou inteligencí, schopností mluvit a hlasitostí. Kakaduové jsou také poměrně nároční na péči a vyžadují dostatek prostoru.
 9. Žako: Žakoové jsou velcí papoušci pocházející z Afriky. Jsou známí svou inteligencí, schopností mluvit a dlouhověkostí. Žakoové jsou také poměrně nároční na péči a vyžadují dostatek prostoru.
 10. Papoušek šedý: Papoušci šedí jsou velcí papoušci pocházející z Afriky. Jsou známí svou inteligencí, schopností mluvit a dlouhověkostí. Papoušci šedí jsou také poměrně nároční na péči a vyžadují dostatek prostoru.

Při výběru papouška pro domácí chov je důležité zvážit své individuální potřeby a preference. Pokud jste začátečník, je nejlepší zvolit méně náročný druh, jako je andulka nebo korela. Pokud máte více zkušeností a času, můžete zvážit chov složitějšího druhu, jako je ara nebo kakadu.

Kde koupit potřeby pro papoušky?

Velký výběr kvalitních potřeb pro papoušky za výhodné ceny najdete v e-shopu Superzoo.cz, také na Zoohit.cz nebo je můžete objednat na Petcenter.cz.

Přeji vám spokojeného papouška. 🙂

Foxickovo.cz, Zdroj: autorský článek

Foxickovo.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0